Македонија отсекогаш си знаела ’фора’, како да ја победи Црна Гора: Уживајте во најважните моменти (ВИДЕО)

Ракометната репрезентација на Македонија ја оствари и втората победа на Европското првенство во Хрватска. По триумфот над Словенија, вечерва ја совладавме и Црна Гора (29-28). Отсекогаш сме си си знаеле ’фора’ за да ја победиме Црна Гора.

На полувремето противникот водеше со еден гол (16-15), но во второто полувреме проработи македонскиот инает…Погледнете ги најважните моменти од натпреварот.

Се вчитува...