Манчестер Јунајтед ќе игра пријателска со тимот од родниот град на Солскјер

Манчестер Јунајтед како дел од летната турнеја ќе одигра пријателски натпревр со клубот од родниот град на Оле Гунар Солскјер. Фудбалерите на Јунајтед ќе отпатуваат за Осло каде на 30. јули ќе играат против Кристијансунд.

Солскјер е роден во Кристијансунд, но кариерата ја почнал во вториот тим од градот, Клаусенген. Мечот ќе се игра на стадионот „Улевал“ во Осло. Летната турнеја на „црвените-ѓаволи“ почнува на 13. јули во Австралија, со мечот против Перт глори.

 

Се вчитува...