Манчестер Сити ги претстави дресовите за новата сезона (ФОТО)

Манчестер Сити денеска и официјално ги промовираше дресовите за наредната сезона, во која тимот на Пеп Гвардиола повторно ќе атакува на трофеи во сите натпреварувања во кои учествува.

Очекувано, примарната комбинација е светло сина, а промена има на ракавите и на делот околу вратот, каде е сменет дизајнот во однос на последните неколку сезони.

Се вчитува...