Манџо даде гол, цела Хрватска се ‘преврте’ од радост (ВИДЕО)

Марио Манџукиќ во 109.минута од натпреварот го постигна победничкиот гол за Хрватска и го трасираше патот на „коцкестите“ во финалето на Светското првенство. Хрватска ја совлада Англија со 2-1, а погледнете како хрватските фанови го прославија голот на Манџукиќ на плоштадот во Загреб…

Се вчитува...