Манџукиќ ја носи Хрватска на чекор до рајот (ВИДЕО)

Супер Марио Манџукиќ. Напаѓачот на Јувентус носи целосен пресврт со гол во 109.минута, и водство за Хрватска од 2-1 во полуфиналниот дуел против Англија. Само уште десетина минути ги делат „коцкестите“ од рајот, влезот во финалето на Светското првенство во Русија. Тоа ќе биде најголемиот успех во историјата на хрватскиот репрезентативен фудбал.

Се вчитува...