Марко Здравковиќ ја дополни „македонската колонија“ во италијанската кошарка (ФОТО)

Младинскиот репрезентативец на Македонија, Марко Здравковиќ во новата сезона ќе биде дел од интернационалата сцена откако карирата ја продолжи во Италија и Реџио Калабриа, дополнувајќи ја „македонската колонија“ на „Чизмата“.

Доскорешниот кошаркар на Феникс 2010 кој претходната сезона забележа настап и во „елитата“ на македонската кошарка, веќе го одигра и својот прв натпревар во делот од подготовките за новата сезона.

Се вчитува...