Меси ќе ја предводи Аргентина на квалификациите за СП во Катар

Лионел Скалони, селекторот на Аргентина, го објави списокот на играчи на кои ќе смета за следните три натпревари во рамките на квалификациите за Светското првенство во Катар во 2022 година.

Актуелните шампиони на Јужна Америка ги очекуваат дуелите против Венецуела на 3 септември и Бразил на 5 септември на гости, додека на 10 септември дома ќе се сретнат со Боливија.

Листата ја предводи Лионел Меси, еден од најдобрите играчи на сите времиња, а покрај него, Скалони се одлучи и за: Мартинез, Армани, Муса, Рули, Монтиел, Молина, Песел, Војт, Ромеро, Отаменди, Кварта, Лисандра Мартинез, Акунџу, Таjифика, Де Паула, Паласиос, Паредес, Родригез, Домингез, Ло Селса, Папу Гомез, Ди Марија, Анџела Кореа, Јоаким Кореа, Алварез, Гонзалес, Буенди, Лаутар Мартинез и Дибала.

Аргентина во моментов е на второ место со 12 бода. Најдобрите четири екипи одат директно во Катар, а петтата игра плејоф.

Се вчитува...

buy windows 11 pro test ediyorum