Микел Хансен е позитивен на коронавирус!

Еден од најдобрите ракометари во светот, Микел Хансен е позитивниот потврден случај на коронавирус од двомечот меѓу Македонија и Данска во квалификациите за Европското првенство.

По Миркуловски, Линдберг, Мелгард… и Хансен бил позитивен веднаш по завршувањето на двата меча со Македонија. Францускиот клуб пред десет дена потврди дека двајца ракометари по враќањето од своите репрезентации се позитивни на вирусот, а француските медиуми пренесуваат дека еден од нив е и првата ѕвезда на ПСЖ.

Се вчитува...