Милевски и момците не стравуваат од Шпанците: Мегдан за бодови, престиж и потврда на потенцијалот!

Младата репрезентација на Македонија денеска со пресметката против една од најдобрите светски селекции, Шпанија, од 18:45 часот на националната арена „Тодор Проевски“ во Скопје, ги продолжува квалификациите за пласман на ЕП.

Избраниците на селекторот Благоја Милевски веруваат дека може комплетно да се надигруваат со големиот фаворит, како начин за продолжување на битката за второто место во групата кое може да значи и пласман на ЕП 2022.

Македонија по четири одиграни натпревари во групата е на делба на третата позиција со 7 бода, еден помалку од Израел кој е на второто место, и кој вчера неочекувано со 3-1 загуби на гостувањето против Фарските острови. Македонија, по денешниот натпревар со Шпанија, на 8. септември гостува на Фарските острови.

 

Се вчитува...