Модриќ ја збудале најдобрата фитнес инструкторка (ФОТО)

Американската фитнес инструкторка и Инстаграм ѕвезда, со повеќе од 12 милиони следбеници, Џен Селтер, во моментот ужива на хрватското приморје. И неа ја зафати фудбалското лудило во оваа земја, па облече дрес на Лука Модриќ и навиваше за Хрватска на синоќешниот дуел против Русија. Хрватите победија, а Џен тоа го прослави на посебен начин…

 

Се вчитува...