Mozzart дава најголеми квоти на свет: Србија 1,52, Словенија 1,80 и Норвешка 1,85!

Никаде на планетата нема да најдете поголеми квоти.

Обложувалницата Mozzart  од богатата понуда овој вторник издвои три интерени дуели кои се играат во рамките на квалификациите за Светското Првенство во Катар, а букмејкерите на Mozzart гарантираат дека за победи на Србија, Словенија и Норвешка, кои се фаворити во своите дуели, во секој момент ќе имате најголеми квоти на свет!

Одиграјте го вашиот тикет веднаш, а мотив плус е нивната голема наградна игра ПОГОДИ ГО НАЈДОЛГИОТ ТИКЕТ, во која најдобриот добива автомобил BMW 520d.

Азербејџан – Србија (вторник, 18.00), двојка 1,52

Србија умеела низ историјата да киксне кога тоа најмалку се очекувало, па степенот на претпазливост во таборот на „орлите“ е кренат на највисоко ниво. Селекторот Драган Стојковиќ  и неговите пулени ја воодушевија српската јавност после четирите освоени поени против Република Ирска (3:2) и Португалија (2:2), ја заземаа лидерската позиција на табелата и само триумф над Азербејџан таму и ќе ги задржи. Меѓутоа, Азербејџан долго одолеваше на португалците, кои ги совладаа дури откако селекцијата на Де Бјази си постигна автогол.

Кипар – Словенија (вторник, 18.00), двојка, 1,80

Кога ќе се повлече црта, Кипар и Словенија можат да бидат задоволни со учинокот во воведните две рунди од квалификациите за Светското Првенство. Селекцијата од рајскиот остров избори реми против Словачка на свој терен, за потоа да загуби од Хрватска со минимален резултат, што не е безначајно. Од друга страна пак, „змајчеките“ на премиерата го поразија светскиот вицешампион Хрватска, додека пак, пред три дена загубија од Русија во гости со 2:1. Словенија е фаворит во вечерашниот двобој од рамките на 3. коло и нема преголем избор доколку има амбиција да се пласира на Мундијалот. Победата е императив!

Црна Гора – Норвешка (втоник, 20.45), двојка 1,85

Црна Гора се надева на максимален учинок по трите рунди од квалификациите за Мундијалот во Катар, а на тој пат се испречува Норвешка. Четата на Миодраг Радуловиќ не испупшти бодови во дуелите во кои важеше за фаворит, на гостувањето кај Латвија и дома против Гибралтар и полни со самодоверба го дочекуваат ривалот од северот на Стариот континтент. Норвежаните по славјето над Гибралтар беа понижени од Турција на домашен терен, па притисокот од јавноста е доста голем. Особено на главната ѕвезда, Ерлинг Халанд, кој после сѐ, има голем мотив да ги демантира гласините дека не се труди премногу во националниот дрес.

живајте во фантастичните натпревари и заработете во Mozzart.

* Квотите се подложни на промени, но во секој момент во Mozzart ќе бидат најголеми на свет.

Се вчитува...