МВП Ѓуроски – играч на првата полуфинална серија во Шпанија (ФОТО)

Македонскиот интернациоанлец Стојан Ѓуроски и неговиот Аликанте не успеаја да поведат во полфуналната серија против Бреоган од разигрувањето Втората шпанска лига откако загубија минимално со 88-87.

Крилниот центар имаше одличен шутерски ден во кој го предводеше својот тим со 23 поени од кои шест тројки од осум обиди, а згора на тоа додаде и 5 скока и една асистенција што беше доволно за да го освои признанието за најдобар играч на првата полуфинална серија.

Се вчитува...