„Надал повреден? Немојте да бидете смешни!“

Италијанскиот тенисер, Фабио Фоњини ја коментираше повредата на Рафаел Надал. Шпанецот во текот на мечот со Тејлор Фриц во четвртфиналето на Вимблдон се жалеше на болки во пределот на стомакот.

Сепак и тоа не го спречи да направи пресврт и да закаже нов дуел со Ник Кирјос. Фоњини не му верува на Надал велејќи дека не треба да веруваме во се што верува.

„Да, сигурно… Луѓе, престанете да верувате во се што читате“, изјави Фоњини. 

Се вчитува...