Најдобрите 5 асистенции во НБА сезонава: Теодосиќ, Леброн, Симонс… (ВИДЕО)

Пред финишот на сезоната во НБА лигата се сумираат впечатоците околу најдобрите моменти кои се запишуваат засекогаш во аналите на најсилната кошаркарска лига. Меѓу нив и најдобрите асистенции во регуларниот дел од сезоната за кои може да гласаат, во изборот на онаа ‘Број 1’, и љубителите на кошарката.

А, во изборот, извонредните Милош Теодосиќ, Леброн Џејмс, Бен Симонс, Антетокуомпо и Кајл Андерсон…

Се вчитува...