Најдобрите поени на Вимблдон 2019: Ѓоковиќ, Федерер, Надал, но и многу други…

Се уште не стивнуваат реакциите по незаборавното финале на Вимблдон, а тениските фанови можат да уживаат во видео со најубавите поени во текот на британскиот гранслем.

Изборот е неверојатен, во него се наоѓаат Ѓоковиќ, Федерер и Надал со свои мајстории, па дури и Енди Мареј во дубл-конкуренција, но и многу други тенисери и тенисерки кои воодушевија со своите потези на терените на Вимблдон.

Се вчитува...