Најскандалозниот гол во квалификациите – Сакаше да биде „Роналдињо“, а на крајот… (ВИДЕО)

Велс стигна до голем бод на гостувањето кај Чешка (2-2) во борбата за бараж во квалификациите за Светското првенство 2022 во Катар.

Иако Велшаните во финишот успеаја да се вратат од негатива од 2-1 и да стигнат до бод со кој веројатно на крајот ќе завршат пред репрезентацијата на Чешка, главна тема по мечот е голманот на популарните „змејови“.

Репрезентативниот чувар на мрежата на Велс, Дени Вард сакаше да се прави „Роналдињо“, а на крајот беше кривец за голот за водство на Чешка од 2-1.

 

 

Се вчитува...