Нант на Лазаров е во криза

Ракометарите на Нант во клучниот дел од сезоната влегуваат во сериозна криза. Францускиот прволигаш, за кој настапува и Кире Лазаров, по елиминацијата од Барселона во ЛШ влезе во „црна серија“ и во домашното првенство, губејќи го вториот натпревар во низа на домашен терен, овојпат од составот на Аикс со минимални 28-29.

Се уште во шок по последниот неуспех против Ним, Лазаров и соиграчите одиграа под своите можности и претрпеа нов пораз, со кој го загубија и второто место на табелата.

Македонскиот капитен го заврши натпреварот со четири гола, еден помаку од најдобриот стрелец Нјокас.

Се вчитува...