Наследникот на Анчелоти во Реал Мадрид ќе биде од Премиерлигата?

Престојното лето се очекува тренерска смена во Реал Мадрид од каде ќе замине Карло Анчелоти со истекот на договорот за да ја превземе репрезентацијата на Бразил, а едно од имињата кои се споменуваат како негов наследник е неговиот сонардоник Роберто де Зерби, откриваат италијанските медиуми.

Де Зерби со успех го предводи Брајтон и со тоа ги привлече вниманието на претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез кој во него гледа идеална замена за долги стази. Според „ТМВ“ Перез веќе се распрашал за неговата достапност и наскоро ќе започне преговори за негов ангажман.

За 44-годишниот статег неодмана во суперлатив говореше и Кевин Принс Боатенг изјавувајќи дека тој ќе биде подобар тренер и од Пеп Гвардиола.

Се вчитува...