Навивачите го опколија Куман по „Ел-Класико“, бараа негово заминување (ВИДЕО)

Навивачите не се задоволни од тоа како Роналд Куман ја води екипата на Барселона, а револтот го искажаа по мечот со Реал Мадрид, кој Барса го загуби со 1:2.

Па така кога го напушташе стадионот, Куман беше опколен од навивачите, кои бараа да замине од клупата што поскоро.

Куман веќе неколку пати беше блиску до отказ, но секогаш преживуваше. Ова можеби ќе му биде последен натпревар на клупата, а тоа ќе се знае утре дали Холанѓанецот ќе остане и натаму да ја води Барса, или ќе добие отказ.

Се вчитува...