Навивачите на Парма без почит кон Буфон: Си замина како платеник, не може да се вратиш како херој… (ФОТО)

Џанлујџи Буфон се врати во Парма по дваесет години, а клубот го претстави како „враќањето на Супермен“, но исто мислење за легендарниот голман немаат навивачите на клубот кои не го заборавија дводецениското предавство.

Имено, навивачката група на Парма пред стадионот „Енио Трдини“ излезе со транспарент на кој напиша;

„Си замина како платеник, сега не можеш да се вратиш како херој. Треба да се покаже почит кон дресот“

Се вчитува...