Навивачката војна продолжи со транспаренти: Комити со порака „шури“, „Чкембари“ враќаат „Силни сте само на форум“ (ФОТО)

Вистинска војна се води во првото полувреме на супер дербито меѓу Вардар и Еурофарм Пелистер. Домашниот тим има предност од три гола (13-10), а првото полувреме го одбележа инцидентот меѓу двете навивачки групи.

Откако фрлаа факели и останати предмети меѓу навивачите на двата клуба, војната продолжи и со транспаренти.

Се вчитува...