Не постои „братска љубов“ кога ракометот е во прашање (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Металург беше подобар од Металург2 во премиерниот меч од новата сезона во ракометната Суперлига. Иако, поискусните „металурзи“ релативно лесно го добија натпреварот, нивните помлади колеги од вториот тим покажаа жар која треба да ги краси во продолжение на сезоната.

Двете екипи покажаа дека „братската љубов“ не постои кога е во прашање ракометот.

 

 

Се вчитува...