Нејмар постави црн рекорд во јужноамериканските квалификации

Бразилскиот напаѓач Нејмар синоќа настапи во дресот на „кариоките“ за квалификацискиот меч за СП 2022 со Колумбија (0:0), но повторно имаше очаен настап.

Ѕвездата на ПСЖ синоќа имаше дури 15 неточни додавања за 90 минути на теренот.

Ова е црн рекорд за напаѓачот на ПСЖ во квалификациските натпревари. Во исто време, Нејмар не постигна гол од ефективна акција на трет натпревар по ред на сите турнири, што зборува за неговата моментална форма.

Се вчитува...