Неверојатни сцени од Србија: Физички пресметки меѓу фудбалерите на секои пет минути (ВИДЕО)

На натпреварот меѓу Јавор и Нови Пазар во Србија помалку неверојатни сцени и отворена физичка пресметка меѓу фудбалерите на двата тима.

Се се случи кога при 1-0 за домашните на гостинската екипа и беше поништен погодок. Во главна улога беше фудбалерот од БиХ, Немања Драгутиновиќ, член на Нови Пазар. По неговиот шут, судијата поради прекршок ја прекина акцијата поништувајќи го постигнатиот гол. Сето тоа за многу нервоза на теренот. Сепак во тој момент ситуацијата се смири и натпреварот продолжи.

Но, веќе при следниот прекин нов судир во кој сега се вплеткаа и резервните фудбалери. Имаше и удари, исклучувања, но на крајот натпреварот беше одведен до крај со победа на Јавор од 1-0.

Се вчитува...