Невиден гол на Кејн: Паднат на земја го измами Шмајхел (видео)

Хари Кејн уште еднаш ги потврди вонсериските голгетерски способности што ги постигнува постигнувајќи фантастичен погодок за Тотенхем на гостувањето против Лестер.

Тој втрча во шеснаесетникот, загуби чекор и падна на тревата, но притоа и успеа со одличен удар да ја крене топката и да ја смести во мрежата на Каспер Шмајхел.

Се вчитува...