Невидени сцени во Лондон: Фудбалер на Тотенхем кршеше се околу себе откако беше заменет (ВИДЕО)

Невидени сцени во Лондон на мечот Тотенхем – Манчестер Сити. Веднаш откако прими гол, тренерот на Тотенхем, Анге Постекоглу се реши на замена, и од игра го извади Родриго Бентанкур, и на негово место влезе Дејан Кулушевски.

Очигледно замената тешко му падна на Уругвуецот, па кршеше се околу себе откако се најде на клупата. Столчето на кое требаше да седи го „извлече најдебелиот крај“. Останува да се види како ќе реагира менаџерот на Тотенхем на оваа реакција на својот фудбалер.

Се вчитува...