Незгодна повреда за голманот Јакимовски (ВИДЕО)

Фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година со мечот против Казахстан го отвори меѓународниот турнир во турска Ангалија. Голманот на репрезентацијата Стефан Јакимовски заработи незгодна повреда по судар со противничкиот фудбалер.

Неколку минути му беше давана медицинска помош, по која чуварот на мрежата мораше да го напушти теренот.

 

Се вчитува...