Ниту Ковид-19 не може да биде пречка: „Фалангата“ и „Лозарите“ за збогатено дерби на Истокот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

И покрај тоа што натпреварите од фудбалските шампионите во Македонија во новата сезона се играат без публика, поради пандемијата на коронавирусот, тоа не може да биде пречка за најверните навивачи на Тиквеш и Брегалница да го следат големото дерби на Истокот.

„Фалангата“ и „Лозарите“ на денешниот дерби дуел во Неготино одлучија да дадат безрезервна поддршка за своите тимови, со комплетно пиротехничко сценарио. Сето тоа само за збогатување на возбудувањата кои го следеа натпреварот на теренот…

 

Се вчитува...