Нов пораз на Магдевски и Плоешти во романската лига

Македонскиот репрезентативец Андреј Магдевски и неговиот Плоешти забележаа нов проаз во романскиот шампионат, откако во 28. коло загубија на гостувањето кај ЧСМ Таргу со 82-73.

Во сите четвртини домаќините беа за нијанса подобар противник што беше доволно на крајот и за конечен триумф од 82-73. Магдевски го имаше можеби и најслабиот натпревар сезонава во дресот на Плоешти. Натпреварот го заврши со три поени, надополнети со по пет скока и асистенции.

Се вчитува...