Нова „магија“ на Иниеста во Јапонија (видео)

Андрес Иниеста влезе во посакуваниот ритам, па шпанскиот фудбалски генијалец втор натпревар по ред во Јпоанија се запишува меѓу стрелците во дресот на Висел Кобе. По дебитантскиот погодок минатата седмица, Иниеста блесна и на денешниот дуел против лидерот Јокохама, постигнувајќи фантастичен гол од работ на шеснаесетникот.

Јапонците наскоро ќе научат, што и да прават никако не смеат да му остават простор на Иниеста на овој дел од теренот.

 

 

 

Се вчитува...