Нови успеси на македонските специјални олимпијци – две медали за Адријан Шабани

Атлетичарот од Специјална олимпјада Македонија, Адријан Шабан освои нови трофеи за нашиот тим на Светските игри во Абу Даби. Тој освои сребро на трката на 25 метри, а бронза на натпреварот на 50 метри. Тренер на Шабани е Ифраим Лута.

Претходно на Светските игри златни медали освоија пливачите Марио Мицевски и Стефан Трпковски.

Се вчитува...