„Нула“ за Димитријевиќ во Валенсија (ФОТО)

Македонскиот репрезентативец Ненад Димитијевиќ по пет години поминати во редовите на Хувентуд ги промени клупските бои и во иднина ќе го носи дресот на Валенсија каде ќе ја задржи „нулата“ на својот грб.

Дресот со број „нула“ беше заштитен знак на Македонецот во времето поминато во „зелено-црниот“ дрес на каталонците, додека во репрезентацијата го носи дресот со број „седум“.

Се вчитува...