Од утре во продажба билетите за мечот со Германија, по цена од 100 до 500 денари!

Фудбалската федерација на Македонија преку Mk Tickets, официјалниот партнер за продажба на билети, од утре, 4. октомври започнува со продажба на билети за квалификацискиот натпревар на македонската А репрезентација против Германија кој ќе се одигра на 11. октомври на националната арена „Тодор Проески“ во Скопје.

Билетите ќе се продаваат по цена од 100 денари за Западната трибина, 300 денари за блоковите 1, 2, 5 и 6 од Јужната трибина и блоковите 13, 18, 19 и 24 од Северната трибина и 500 денари за централните блокови од Јужната и Северната трибина на Националната арена „Тодор Проески“.

Билетите од Источната трибина се ставени на располагање за гостинските навивачи.

Бројот на љубители на фудбалот кои ќе присуствуваат на Националната арена „Тодор Проески“ за мечот Македонија – Германија е ограничен на 50% од вкупниот капацитет согласно мерките утврдени за заштита од вирусот Ковид-19 и протоколот на УЕФА за присуство на гледачи на трибините.

Согласно официјалната одлука на Владата на натпреварите е дозволено присуство единствено со приложување на еден од следните документи:

– Сертификат/потврда за извршена имунизација (вакцинација) од вирусот Ковид-19, односно примена најмалку прва доза на вакцина против заразната болест

– Сертификат/потврда за прележан Ковид-19 во последните 45 дена, сметајќи од денот на оздравувањето.

Не се однесува на лица под 18 годишна возраст.

Ги повикуваме сите љубители на фудбалот и поддржувачи на македонската репрезентација да ги почитуваат мерките за заштита од Ковид-19 и да им бидат поддршка на „Рисовите“ за квалификацискиот натпревар против Германија.

Се вчитува...