Одбојкарите испорачаа, овие „Спартанци“ заслужуваат полн „Борис Трајковски“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Одбојкарската репрезентација на Македонија стигна до првата победа во Златната европска лига сезонава откако на домашен терен славеше над Белгија со 3-1, по сетови (25-21, 25-23, 17-25 и 25-21)

Овие момци кои ќе бидат домаќини на Европското првенство на крајот на месец август, заслужуваат поголема поддршка од македонската публика и полн „Борис Трајковски“ кој ќе им даде дополнителен ветер во следните битки кои ги очекуваат.

 

 

 

Се вчитува...