Одбојкарите на Струмица поразени во првиот меч во ЛШ

Одбојкарите на Струмица загубија на првиот меч од холандски Динамо Апелдорн со 3-0.

Струмичани се носеа добро со прптивникот само во првиот сет (25:20), додека во вториот и третиот целосна доминација на холандскиот првак и добивање на сетовите (25:13 и 25:16).

Реваншот е за седум дена во Струмица, но тешко дека македонскиот тим ќе направи сензација.

Доколку биде елиминирана, екипата на Струмица продолжува во ЦЕВ Купот каде ќе се сретне со Мурса Осијек.

Се вчитува...