ОФИЦИЈАЛНО: Дани Алвеш се врати во Барселона

Дани Алвеш се врати во Барселона, официјално потврдија вечерва од каталонскиот клуб. Искусниот бразилски фудбалер ќе биде првото засилување на Чави откако го презеде кормилото на каталонската гордост.

Дани Алвеш помина осум години (2008-2016) во дресот на Барселона и беше дел од најголемите успеси на клубот. Тој запиша вкупно 247 натпревари на кои постигна 14 гола.

 

Се вчитува...