ОФИЦИЈАЛНО: Драган Стојковиќ Пикси е нов селектор на Србија

Српската фудбалска легенда Драган Стојковиќ Пикси е назначен за нов селектор на фудбалската репрезентација на Србија, откако извршниот одбор на Фудбалскиот сојуз на Србија ја изгласа одлуката тој да го презеде А-тимот.

Во петок треба да се случи официјалната промоција на Пикси, но се уште не е познато колкава плата ќе зима. Стојковиќ дебито на клупата на Србија ќе го има на квалификацискиот натпревар за пласман на Светското првенство во Катар 2022 година каде репрезентацијата на Србија ќе игра со Република Ирска.

Се вчитува...