Официјално: Канадско засилување за ТФТ

Македонскиот прволигаш кој оваа сезона ќе учествува и во АБА2 првенството, ТФТ ги засили своите редови со канадскиот плејмејкер Алаин Луис.

185 сантиметри високиот кошаркар во мак-баскетот доаѓа од редовите на канадскиот прволигаш Монтреал каде минатата сезона на 16 одиграни средби забележа просек од 9.3 поени, 3.8 скокови, 5.3 асистенции и 1.3 украдена топка по натпревар.

Се вчитува...