Пандев за јубилејот доби прекрасен подарок од репрезентативците (ФОТО)

Капитенот Горан Пандев утре ќе го прослави јубилејниот 100. настап во дресот на македонската фудбалска репрезентација, а соиграчите го изненадија со прекрасен подарок. „Гранде“ Пандев доби прекрасна слика со спомени од настапите во националниот дрес и „стотката“ која треба вечно да ја памети. Сигурно дека овој подарок ќе има значајно место во домот на Горан Пандев.

Се вчитува...