Пеналите го водат Лестер во ЛШ, Челси пред дебакл со Астон Вила! (ВИДЕО)

Лестер поведува со 2-1 против Тотенхем со вториот гол на Џејми Варди од пенал. Како стојат во моментов резултатит Лестер и Ливерпул ќе бидат учесници во Лигата на шампионите следната сезона, а Челси ќе остане со куси ракави бидејќи во моментов има негатива против Астон Вила од 2-0.

Сепак за сините од Лондон останува и финалето во Лигата на шампионите кое ако го добијат сепак ќе играат во ЛШ следанта сезона.

 

 

 

Се вчитува...