Перишиќ ја враќа Хрватска во живот (ВИДЕО)

Иван Перишиќ успеа да го израмни резултатот на 1-1 и ја враќа Хрватска во живот за пласман во големото финале на Светското првенство во Русија. Во 68.минута, крилниот играч на „коцкестите“ на одличен начин реагираше на центаршутот на Шиме Врсаљко и со „карате – удар“ успеа да ја испрати топката зад грбот на Џордан Пикфорд.

Се вчитува...