Победата над Португалија ја прослави и Швајнштајгер: Честитки до Србија, ова беше феноменален натпревар!

Бастијан Швајнштајгер, познатиот германски фудбалер и сопруг на легендарната српска тенисерка Ана Ивановиќ, го прослави успехот на тимот на Пикси во Португалија.

По победата од 1-2, Србија го освои првото место во групата и на тој начин обезбеди директен пласман на Светското првенство во Катар.

„Беше доста импресивно, ова беше феноменален натпревар! Честитки за квалификациите на СП 2022!“, напиша Бастијан Швајнштајгер на својот ‘Твитер’ профил со фотографија на која слави со стисната тупаница на екранот по натпреварот во Лисабон меѓу Португалија и Србија, кој заврши со победа на ‘орлите’.

 

 

 

Се вчитува...