Покетино се враќа во Тотенхем!

Маурисио Покетино е пред кам-бек во Тотенхем пренесуваат англиските медиуми. Тој во ноември 2019 година доби отказ од тимот со кој претходно успеа да стигне и до финалето на Лигата на шампионите.

Покетино во јануари годинава го презеде францускиот Пари Сен Жермен, но од таборот на „светците“ не се задоволни од аргентинскиот стратег бидејќи покрај тоа што не успеа да им ја донесе долго очекуваната титула во Лигата на шампионите, туку успеа да го изгуби и трофејот во француската Лига 1.

 

Се вчитува...