Полна „Јужна“ на „Градски“, „Комити“ на својот „Запад“ – Вардар како во 1987 година (ВИДЕО/ ФОТО)

Прекрасен амбиент на најголемиот македонски стадион вечерва на прославата на роденденот „75 години – ФК Вардар“.

Најтрофејниот македонски клуб од 19:30 часот со пријателски натпревар против сараевски Железничар го одбележува својот 75-ти роденден, а дополнет и со прославата за 35-от роденден на најверните негови навивачи – „Комитите“.

Полната Јужна трибина а дополнети со „Комитите“ кои „грмат“ на својот „Запад“ и дефинитивно потсетуваат на славната 1987 година кога ФК Вардар стигна до шампионскиот трофеј во поранешна СФРЈ, а некогашниот Градски стадион беше најпосетуваниот спортски дом на скопјани.

Со огномет и песна, но и поздрав од челниците на пријателскиот клуб Железничар беше почната прославата на јубилејот на црвено-црните кој продолжува во моментов со тест-дуелот на двата братски тима.


Се вчитува...