Повреда на Тошевски, два месеци надвор од терените

Младинскиот репрезентативец на Македонија, Давид Тошевски ќе мора да паузира два месеци поради повреда на задни вкрстени лигаменти.

Тошевски кој неодамна од Ростов се договори за позајмица во Тамбов, ќе почека на првите минути во новиот клуб откако заработи незгодна повреда поради која го чека подолга пауза.

„За жал на Давид Тошевски нема да може да сметаме на турнирот во Анталија поради повреда на лигаментите, па го очекува пауза од два месеци. Се слушнавме со Тошевски, среќа лигаментите не се скинати, па му посакуваме брзо опоравување“ – истакна селекторот на младата репрезентација, Благоја Милевски на денешниот брифинг со медиумите.

Се вчитува...