Прво коло од Втората лига Исток: Брегалница на гости во Каменица, Тиквеш против Плачковица

Фаворитите за пласман во елитата, Брегалница и Тиквеш, ќе гостуваат во Каменица и во Радовиш, во првото коло од новата сезона во Втората лига Исток. Победа ќе го пречека составот на Кит Го. Денеска во просториите на ФФМ беа извлечени двојките за воведното коло во второлигашките конкуренции.

ВТОРА ЛИГА ИСТОК – Прво коло (22.08.2020)

Победа – Кит Го

Росоман – Слога Виница

Каменица Саса – Брегалница

Плачковица – Тиквеш

Кожуф – Осогово

Се вчитува...