Работнички конечно се израдува (ФОТО)

Работнички успеа да стигне до третата победа во новата сезона, совладувајќи ја Ренова со 1-0. На денот кога клубот го слави 82.роденден, се чини дека Ненад Мишковски го даде најубавиот подарок откако си постигна автогол и ја затресе сопствената мрежа.

„Романтичарите“ секако беа подобар ривал и го заслужија триумфот. По подолго време се израдуваа на триумф и побегнаа од дното на табелата.

 

 

Се вчитува...