Работнички жени го освоија одбојкарскиот куп на Македонија

Екипата на Работнички жени е освојувачка на одбојкарскиот куп на Македонија во сезоната 2021/2022 година.

Одбојкарките на Работнички во големото финале славеа над големиот ривал Јанта Волеј со 3-1 (25-19, 23-25, 23-25, 23-25). Ова е втора титула за овој клуб во националниот куп во неговата историја.

Во машкото финале ќе се сретнат екипите на Струмица и Вардар.

 

 

Се вчитува...