Рајковиќ и Саратов продолжуваат да „газат“ во ВТБ

Емил Рајковиќ и неговиот Саратов стигнаа до нов триумф во ВТБ лигата, откако денеска славеа над Енисеј со 101-95 по продолженија. Момците на Рајковиќ имаа негатива во текот на целиот меч, но успеаја да обезбедат продолженија во кои на крајот стигнаа до триумф.

По шест одиграни натпревари, екипата на Саратов се најде на втората позиција на табелата во ВТБ лигата по четвртиот триумф во низа. Во моментов, подобар од Саратов е само Уникс.

 

 

Се вчитува...