Рајковиќ и ЦСКА Москва загубија во контролата против Анадолу Ефес

Еден од најдобрите македонски тренери, Емил Рајковиќ продолжува со подготовките на својата ЦСКА Москва пресрет новата сезона во регионалната ВТБ лига. Рускиот тим денеска загуби во контролен натпревар со турскиот Анадолу Ефес со минимални 77-76.

Турците подобро го отворија натпреварот и по 10 минути игра имаа предност од 22-17. Избраниците на Емил Рајковиќ одиграа далеку подобро во вториот период па на пауза заминаа со позитива од 39-42.

До крајот во една израмнета игра Турците одиграа подобро во финишот и на крајот стигнаа до конечен триумф од 77-76.

 

Се вчитува...